BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 3956095
nr 395 6095
Ljusstakar
1 par, Nysilver, 1930-tal, höjd: 16
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
måndag 6 februari 2006
300 kr
500 kr
450 kr
600 kr
800 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.